Anamur

Yolculuğumuzun üçüncü durağı Anamur Pullu kamping ve kamp alanı oldu. Tesisin işletmesini iki yıldır Anamur belediyesi sürdürüyor. (Tarihi bilgi işletme bundan 30 sene önce orman müdürlüğü tarafından işletiliyorken 26 sene önce özel şahıslara kiralanmıştı.)
Tesis bölgenin en güzel denizlerinden birine sahip hatta doğu akdenizin en yoğun caretta caretta konaklamasını bu kumsallar almakta. Büyük bir alan ve yıllardır özellikle Gaziantep Ankara çadır ve karavancılarının tercihi. Karavan konaklamasında elektirik , duş ve wc kullanımı tahsis ediyorlar ve karavan gecelik fiyatı 45 lira. Ancak tesis organizasyonundaki en büyük mantık hatası karavanları sahilin en uzak noktasına hatta tepelik alanın üstüne yerleştirmesi. Bu da denize rampa aşağı iniş 5-6dk, karavana dönüs rampa yukarı 9-10 dk bir mesafe anlamına geliyor.
Tesisin başka bir kötü tarafı da şu; eşim daha çocukken (26 sene önce) ailecek burada çadır kuruyorlarmış ve tesisin mutfak alanı, tuvaletleri ve duşları ona oldukça tanıdık geldi. Yani ortak alanlara otuz yıldır el değmemiş, pullu kampinge uğrarsanız helenistik dönemden kalma tarihi tuvalet taşlarını görmeden geçmeyin derim ben. Anamur belediyesinin birazcık el atması gerekiyor bu alanlara. Tesisin cafe ve restoran alanı pandemi nedeniyle kapalı, market ise akşam dokuza kadar hizmet vermekte.
Pullu Camping Kamping Karavan Çadır Kampı


Bozdoğan, 33660 Anamur/Mersin

(0324) 827 11 51 https://g.co/kgs/be24B5

2 görüntüleme0 yorum